Welger RP245 - problem z owijaniem siatką

Welger RP245 - problem z owijaniem siatką

Postprzez mojki1 » Cz, 30 maja 2013, 11:32

Witam. Mam problem z prasą jak w temacie. Sterownik mam standardowy balercontrol e. Normalnie w momencie gdy bela jest już gotowa do owinięcia to sterownik daje pojedynczy sygnał i włącza się owijanie beli. W ubiegłym sezonie podczas prasowania słomy oraz z w tym sezonie przy prasowaniu kiszonki przydarzyło mi się tak, że przy owijaniu beli sterownik dał sygnał dźwiękowy dwa razy (odstęp pomiędzy jednym a drugim sygnałem około 1 sekundy). Skutkiem tego było to, że siatka nie chciała się uciąć. Trzeba było ręcznie odciąć siatkę. Po wyrzuceniu beli z komory była ona rozwalona, siatka była owinięta na rdzeniu jak i na zewnątrz beli. Trzeba było roztaczać belę i ponownie zwijać. Problem ten nasilał się dużo mocniej w słomie. Czy mieliście w swoich prasach podobny problem i jeśli tak to czy udało się go wam rozwiązać?
Ostatnio edytowano Cz, 30 maja 2013, 22:56 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówki, poprawa nazwy sterownika
mojki1
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt, 2 października 2012, 14:43
Numer GG: 3641485

Re: Welger RP245 - problem z owijaniem siatką

Postprzez sebekwolkasos » Cz, 30 maja 2013, 22:58

Po pierwsze sprawdź czy dobrze siatka jest założona i czy przy rozwijaniu odciąga hamulec. A robisz na automacie czy na ręcznym trybie? Sprawdź może nóż od siatki i czujnik zakończenia cyklu owijania. Jakbyś miał wątpliwości to pytaj.
Nie zawsze mów, co wiesz, ale zawsze wiedz, co mówisz - Cesarz Klaudiusz
Avatar użytkownika
sebekwolkasos
Moderator
 
Posty: 246
Obrazki: 133
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 12:56
Lokalizacja: powiat siedlecki (WSI)
Numer GG: 12604028


Powrót do Prasy