Welger vs Claas vs Krone

Welger vs Claas vs Krone

Postprzez zetorki » So, 23 lutego 2013, 13:20

Witam.
Zastanawiamy się nad wymianą sipmy na coś z tych trzech pras, Welger, Claas, Krone. Prasa ma współpracować z ciągnikiem 110 KM, otóż budżet na prasę to nie więcej jak 45 tyś brutto, i nie wiemy tak naprawdę sami co mamy wybrać :P
Proszę o porady, opinie na temat tych pras i jeśli znajdziecie coś sensownego wrzućcie tu link do aukcji ;)
Pozdrawiam Marcin.
Avatar użytkownika
zetorki
Zaczynający przygodę
 
Posty: 29
Obrazki: 304
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:49

Re: Welger vs Claas vs Krone

Postprzez crasher » N, 24 lutego 2013, 10:49

Z tego co wiem , to wielu gospodarzy w mojej okolicy używa Kronówek i jest z nich bardzo zadowolonych , ze względu na trwałość jak i dostępność części do poszczególnych modeli.
Np w pobliskim Kółku rolniczym Chodzą dwie starsze Kronówki z serii KR jak dobrze pamiętam , mam kontakt z prezesem kółka i mówił ze Prasy w tym sezonie , mówiąc tylko o słomie ukręciły okuło 7 tyś balików każda...
To musi o czymś świadczyć , że maszyna twarda i wydajna. Współpracują z Ursusami 912 oraz około 70 Konnym New Hollandem z serii TD jak dobrze pamiętam

Tak więc rozważyłbym poważnie markę Krone.
Na temat innych pras niestety wypowiadał się nie będę bo nie miałem styczności . Ale w sumie może niedługo będę miał bo jest opcja sprowadzić z Francji Varianta 260 z rotorem. Się zobaczy.
Ostatnio edytowano N, 24 lutego 2013, 14:27 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia
Avatar użytkownika
crasher
Zaczynający przygodę
 
Posty: 23
Obrazki: 0
Dołączył(a): Wt, 1 stycznia 2013, 13:56
Lokalizacja: Wielkopolska
Numer GG: 9873968

Re: Welger vs Claas vs Krone

Postprzez sebekwolkasos » N, 24 lutego 2013, 14:37

U mnie w okolicy też jest dużo Kronówek, pracują dobrze, są w miarę lekkie na ciągnik. 50 KM do tej prasy wystarcza. @zetorki, Twoja przyszła prasa musi mieć rotor i noże. Z tego co kojarzę robisz sporo sianokiszonki, także warto się na tym zastanowić. Osobiście dodam, że wartymi zainteresowania są prasy Welgera modele od RP 200 do RP 235, niektóre przekraczają Twój próg cenowy, ale jakby się trafiło coś fajnego to warto czasem dołożyć grosza. :) 110 KM w takich walcówkach powinno sobie poradzić, zgniot w tych prasach jest bardzo dobry, każdy kto ma takie prasy nie narzeka na ich zgniot. Są jeszcze pasówki takie starsze ale podobne do mojej, ale to już cena jest zaporowa.
Nie zawsze mów, co wiesz, ale zawsze wiedz, co mówisz - Cesarz Klaudiusz
Avatar użytkownika
sebekwolkasos
Moderator
 
Posty: 246
Obrazki: 133
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 12:56
Lokalizacja: powiat siedlecki (WSI)
Numer GG: 12604028

Re: Welger vs Claas vs Krone

Postprzez rolstudent » Pn, 25 lutego 2013, 06:36

Jestem zadowolonym użytkownikiem prasy welgera RP 435, To pasówka która doskonale zbija bele, ma tylko jedna wadę nie zwiniesz nią świeżego zielonego materiału ;(
u nas sporo jest pras McHala
rolstudent
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 286
Obrazki: 20
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 21:11

Re: Welger vs Claas vs Krone

Postprzez sebekwolkasos » Pn, 25 lutego 2013, 20:41

@rolstudent, a w którym miejscu dokładnie Ci się ten materiał zacina? U mnie Welgerka dobrze sobie radzi z prasowaniem bel na sianokiszonkę. Dodam jeszcze, że moja prasa to młodsza siostra Twojej czyli RP 445.
Nie zawsze mów, co wiesz, ale zawsze wiedz, co mówisz - Cesarz Klaudiusz
Avatar użytkownika
sebekwolkasos
Moderator
 
Posty: 246
Obrazki: 133
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 12:56
Lokalizacja: powiat siedlecki (WSI)
Numer GG: 12604028

Re: Welger vs Claas vs Krone

Postprzez jac4240 » Wt, 26 lutego 2013, 21:52

@zetorki Jakie prasy są w twojej okolicy? Będziesz prasował słomę i sianokiszonkę? Podobnie do @rolstudent polecałbym pasową, ciągnik ma lżej i belki są lepiej uformowane (porównaj zdjecia po pasówce, łańcuchowej i walcowej), sama prasa jest bardziej uniwersalna, ustawiasz średnicę jaka ci odpowiada. Zajrzyj np. do galerii @atomik http://fpr.com.pl/gallery/image_page.php?album_id=169&image_id=719
Ostatnio edytowano Wt, 26 lutego 2013, 22:19 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia
jac4240
Zaczynający przygodę
 
Posty: 38
Obrazki: 4
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 21:12
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Welger vs Claas vs Krone

Postprzez Łukasz89 » Cz, 28 lutego 2013, 18:40

w tej cenie raczej ciężko o dobrą pasówkę. Do forterry to możesz śmiało claasa rollanta zaczepić, a w krone będzie latać że hoho. Tych 2 marek sporo jest więc w tej cenie można znaleźć jakiś w miare zadbany egzemplarz.
Avatar użytkownika
Łukasz89
Zaczynający przygodę
 
Posty: 33
Obrazki: 174
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 11:37
Lokalizacja: Nur, wschodnie mazowsze
Numer GG: 21902289

Re: Welger vs Claas vs Krone

Postprzez rolstudent » Pn, 4 marca 2013, 23:02

sebekwolkasos napisał(a):@rolstudent, a w którym miejscu dokładnie Ci się ten materiał zacina? U mnie Welgerka dobrze sobie radzi z prasowaniem bel na sianokiszonkę. Dodam jeszcze, że moja prasa to młodsza siostra Twojej czyli RP 445.



Mi raczej chodzi o to ze podczas prasowania na bardzo mokro, po prostu staja pasy, jak bardzo podniesie się ciśnienie zgniotu, to robota jakoś idzie, no Ale do mokrego to nie to
Ostatnio edytowano Wt, 5 marca 2013, 00:15 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięcie zbędnego wyrazu "bardzo"
rolstudent
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 286
Obrazki: 20
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 21:11

Re: Welger vs Claas vs Krone

Postprzez sebekwolkasos » Wt, 5 marca 2013, 00:13

@rolstudent, ja też robię wilgotne sianokiszonki, ale pasy mi jeszcze nigdy nie stanęły. :) Może zacznij robić, mniej zielone i wilgotne sianokiszonki. Ja robię lekko podsuszone, takie że skład jest przyzwoity i prasa jest w stanie to sprasować. :) Dodam jeszcze że sianokiszonki robię prawię na maksymalnym zgniocie, próbowałem na mniejszym, ale belki nie miały tego kształtu, rozłaziły się.
Nie zawsze mów, co wiesz, ale zawsze wiedz, co mówisz - Cesarz Klaudiusz
Avatar użytkownika
sebekwolkasos
Moderator
 
Posty: 246
Obrazki: 133
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 12:56
Lokalizacja: powiat siedlecki (WSI)
Numer GG: 12604028

Re: Welger vs Claas vs Krone

Postprzez rolstudent » Wt, 5 marca 2013, 06:28

Z prasowaniem podsuszonej trawy nie ma problemów, podobnie jak Ty ja też robię to na prawie maksymalnym zgniocie, choć szczerze powiem tych bel zrobiłem może 10,
głownie ta prasa u mnie robi słomę i siano, plus GPS który o dziwo po tej prasie bardzo trzyma jakość, lepiej jak w pryzmie
rolstudent
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 286
Obrazki: 20
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 21:11


Powrót do Prasy