Teraz jest Wt, 23 czerwca 2026, 03:06

  • Album
    Obrazki
    Ostatni Obrazek

Ostatnie komentarze

Komentarz przez grigorij » Pn, 22 czerwca 2026, 21:34

rafal111 napisał(a):Liczyłem na takie bzdurne odpowiedzi często są spotykane. Problem jest w mentalności mają 20 ha zboża do wykoszenia trochę pogody ktoś wyjechał to aż się trzęsą czemu nie u nich tylko pojechał do kogoś innego on musi mieć pierwsze nakosi mokrego ale zadowolony bo pierwszy.. co ja mówię 20 ha ludzie mają 5 ha i kupują swój kombajn xd


No u mnie właśnie około 20 ha zbóż i jest kombajn :mrgreen: ale też się człowiek zastanawia czy nie lepiej wynająć usługę. Po pierwsze, wezmę duży kombajn to w tęgim łanie leci bez problemu, a u nas tym małym kosić szczególnie żyto hybrydowe to bywało różnie. Następna sprawa, mam możliwość usługi koszenia z odwozem i zmieleniem ziarna w rękaw, zapakują i tylko brać do karmienia. I trzecie, najważniejsze, zasoby ludzkie. Dobrze jak jest komu pomóc przy odwozie, rozładunku, zastąpić w oborze te kilka udojów. Widzę na swoim przykładzie , pomocników ubywa, a roboty przybywa. I zakup jakiegoś ładnego egzemplarza to już dziesiątki tysięcy złotych. A na dwa dni pracy średni biznes. Do traw i kukurydzy też wynajmuję, terminowo jest spoko, robota wykonana bardzo dobrze. Ale to każdy musi sam na swoim przykładzie wybrać najlepszą opcję.
Komentarz dla:
Bizon Z056 i New Holland TC 5070 RS
Bizon Z056 i New Holland TC 5070 RS
 
Przesłany przez mirek767
Cz, 18 czerwca 2026, 14:10

Komentarz przez Piotrek25 » Pn, 22 czerwca 2026, 13:31

Do dwóch najbliższych mam około 2km,do twojego pracodawcy jadę na pusto a wracam załadowany ale już z rok u nich nie byłem.
Komentarz dla:
Bizon Z056 i New Holland TC 5070 RS
Bizon Z056 i New Holland TC 5070 RS
 
Przesłany przez mirek767
Cz, 18 czerwca 2026, 14:10

Komentarz przez Rollermix » Pn, 22 czerwca 2026, 11:51

To daleko? :think:
Komentarz dla:
Bizon Z056 i New Holland TC 5070 RS
Bizon Z056 i New Holland TC 5070 RS
 
Przesłany przez mirek767
Cz, 18 czerwca 2026, 14:10

Komentarz przez Piotrek25 » N, 21 czerwca 2026, 11:51

Mówię u siebie w okolicy a jest 5 skupów,do twojego pracodawcy mam 20km to już nie moje okolice. ;)
Komentarz dla:
Bizon Z056 i New Holland TC 5070 RS
Bizon Z056 i New Holland TC 5070 RS
 
Przesłany przez mirek767
Cz, 18 czerwca 2026, 14:10

Komentarz przez Rollermix » N, 21 czerwca 2026, 10:46

Ciekawa teza Piotrek że u nas nikt nie skupował xD
Komentarz dla:
Bizon Z056 i New Holland TC 5070 RS
Bizon Z056 i New Holland TC 5070 RS
 
Przesłany przez mirek767
Cz, 18 czerwca 2026, 14:10

Zaloguj  •  Zarejestruj

Statystyki

Wszystkich zdjęć 39154 • Wszystkich komentarzy: 199682