Teraz jest Śr, 24 czerwca 2026, 03:43

  • Album
    Obrazki
    Ostatni Obrazek

Ostatnie komentarze

Komentarz przez maciekJD6150 » Wt, 23 czerwca 2026, 21:03

Jak coś boli to przynajmniej czuć, że się żyje :lol:
Komentarz dla:
Ursus + Kopaczka Elewatorowa
Ursus + Kopaczka Elewatorowa
 
Przesłany przez maciekJD6150
Pn, 22 czerwca 2026, 20:45

Komentarz przez mirek767 » Wt, 23 czerwca 2026, 16:58

rafal111 napisał(a):Dokładnie tak jest przy hodowli u mnie ta sama sytuacja 20 ha zboża i nigdy nie miałem kombajnu. Miałem okazję zakupić tc po wuju ojciec się nawet napalil tylko że nie ma mnie kto zastąpić w oborze a wiadomo kupując taki kombajn to trzeba przynajmniej wykosić te 150 ha w sezonie bo inaczej nie widzę sensu posiadania. 150 ha z dojazdami można liczyć 150 h do tego serwis przygotowanie do sezonu można doliczyć z 50 h już mamy 200 h które gdzieś trzeba ukraść żeby móc się tym zająć jak nie ma komu zastąpić to sobie można palcem w bucie poruchac


Wszystko to prawda i ma sens jeśli są dostępne kombajny. Też mieliśmy poważny dylemat czy budować magazyn na zboże czy wymienić kombajn i uznaliśmy że ciężko było by nam polegać na usłudze szczególnie patrząc na pogody w ostatnich latach gdzie czasami na ukoszenie czegoś w ciągu dnia jest okienko 1-2 godzinne. Może i trochę godzin trzeba poświecic na przygotowanie maszyny w ciągu sezonu, ale pewnie bardziej bolały by stracone godziny gdy była by pogoda po deszczu a nie było by nic skoszone, nie było by słomy do belowania, bel do zwożenia, ziarna do wywiezienia na skup zwłaszcza że przy hodowli to wszystko robi się pomiędzy zwierzętami.
Też fakt że obecnie zysk z przechowania zboża żaden przyczynił się do tego że wybraliśmy wymianę kombajnu na maszynę którą idzie szybciej skosić i w zaoszczędzonym czasie wywieźć część zboża na skup żeby nie tracić czasu i miejsca na przewalanie tego
Komentarz dla:
Bizon Z056 i New Holland TC 5070 RS
Bizon Z056 i New Holland TC 5070 RS
 
Przesłany przez mirek767
Cz, 18 czerwca 2026, 14:10

Komentarz przez jac4240 » Wt, 23 czerwca 2026, 10:28

Nie ma to jak bolące plecy kolejnego dnia po zbieraniu... :D
Komentarz dla:
Ursus + Kopaczka Elewatorowa
Ursus + Kopaczka Elewatorowa
 
Przesłany przez maciekJD6150
Pn, 22 czerwca 2026, 20:45

Komentarz przez jac4240 » Wt, 23 czerwca 2026, 10:27

Wszystko fajnie gdy usługi są dostępne i wykonywane na właściwym poziomie...
Komentarz dla:
Bizon Z056 i New Holland TC 5070 RS
Bizon Z056 i New Holland TC 5070 RS
 
Przesłany przez mirek767
Cz, 18 czerwca 2026, 14:10

Komentarz przez rafal111 » Wt, 23 czerwca 2026, 06:10

Dokładnie tak jest przy hodowli u mnie ta sama sytuacja 20 ha zboża i nigdy nie miałem kombajnu. Miałem okazję zakupić tc po wuju ojciec się nawet napalil tylko że nie ma mnie kto zastąpić w oborze a wiadomo kupując taki kombajn to trzeba przynajmniej wykosić te 150 ha w sezonie bo inaczej nie widzę sensu posiadania. 150 ha z dojazdami można liczyć 150 h do tego serwis przygotowanie do sezonu można doliczyć z 50 h już mamy 200 h które gdzieś trzeba ukraść żeby móc się tym zająć jak nie ma komu zastąpić to sobie można palcem w bucie poruchac
Komentarz dla:
Bizon Z056 i New Holland TC 5070 RS
Bizon Z056 i New Holland TC 5070 RS
 
Przesłany przez mirek767
Cz, 18 czerwca 2026, 14:10

Zaloguj  •  Zarejestruj

Statystyki

Wszystkich zdjęć 39155 • Wszystkich komentarzy: 199687

cron