Mama rekonstrukcja cen składników. U mnie ceny 1kg danego składnika przedstawiają się tak N= 3,26zł P=4,09zł K=2,4zł. Średnia z nawozów Sól Potasowa 1440zł/t, Polidap 1940zł/t, Saletra amonowa 1220zł/t i Mocznik 1350zł/t.
Więc 5 t słomy jest równe=
Cena 1kg azotu wynosi średnio 3,26zł. 35* 3,26= 114,1zł
Cena 1kg fosforu wynosi średnio 4,09zł. 15 * 4,09 = 61,35zł
Cena 1kg potasu wynosi 2,4zł. 90 * 2,4 = 216zł
Cena 1kg magnezu wynosi średnio 0,8zł. 10 * 0,8zł = 8zł (brak danych

)
Suma wynosi 399,45zł.
Ale u mnie jeszcze tańszą opcją, od nawozów jednoskładnikowych była Polifoska 6 która kosztowała 1628zł/t, co obniża średnią cenę składników, o ok 6% więc po najtańszej opcji te 5t słomy = 375,48zł. Lecz nie znamy jeszcze wartości próchnicy, jaka zostanie z tej słomy.
