Tuczarnia projekt

Tuczarnia projekt


N, 22 listopada 2015, 23:30
2775
Avatar użytkownika
DYNAMITzLubelskiego
 
Posty: 0
Obrazki: 3
Dołączył(a): N, 22 listopada 2015, 12:12
Lokalizacja: woj. Lubelskie

Opis obrazka

Tuczarnia . Wentylacja - Kurtynowa
Ochrona środowiska jest w trakcie rozpatrywania uzupełnień wniesionych do raportu oddziaływań na środowisko, także muszę już powoli pewne rzeczy konkretnie ustalać.
Panowie potrzebuje porady, projektant jak widać wydzielił 4 duże zbiorniki na gnojowicę, głębokość 1.55m. Obawiam się, że może być duży problem z wymieszaniem, także myślałem by dodać jeszcze jedną ścianę na środku pod rusztami, która by szła przez całą długość budynku (była by kapę niższa niż ściany zbiornika i węższa). Powstało by wtedy 8 pomniejszych zbiorników.
Czekam na inne rozwiązania ;)

Komentarz przez bobek » Pn, 23 listopada 2015, 07:25

Możesz połączyć słupy podporowe ścianą i przestawić studzienki zbiorcze tak aby znajdowały się po przekątnej ściany. Wkładasz mieszadło z jednej strony ściany i miesza w koło ściany.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 700
Obrazki: 248
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Komentarz przez lukaczmarek » Pn, 23 listopada 2015, 09:15

ja bym postawił ścianę w środku każdego zbiornika tam gdzie są słupy oporowe (połączył bym ścianą 4 środkowe słupy) tak żeby została wolona przestrzeń między ostatnim słupem a ścianą.
Ta studzienka zbiorcza to jest do włożenia mieszadła? przestaw są na bok i wystarczy ż będzie z jednej strony budynku i będzie się w koło mieszało.
Ostatnio edytowany przez lukaczmarek w Pn, 23 listopada 2015, 09:17; edytowany 1 raz
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 649
Obrazki: 326
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie

Komentarz przez DYNAMITzLubelskiego » Pn, 23 listopada 2015, 18:43

Rozumiem o co wam chodzi. Czyli można przyjąć, że przy takich dłuższych a wąskich zbiornikach, poprzez odbijanie od ścian dużo łatwiej się wymiesza, niż w dużym kwadracie?

lukaczmarek- tu jest wpisana studzienka zbiorcza, ale z projektantem byłem umówiony że będzie wpuszczona rura kanalizacyjna wpuszczona pod skosem w ścianę zbiornika (wszyscy w moich okolicach tak robią)
Taki motyw.
28205
Avatar użytkownika
DYNAMITzLubelskiego
 
Posty: 0
Obrazki: 3
Dołączył(a): N, 22 listopada 2015, 12:12
Lokalizacja: woj. Lubelskie

Komentarz przez lukaczmarek » Pn, 23 listopada 2015, 19:55

a jak chcesz mieszadło wkładać? będziesz ruszt wyjmował? ja bym zrobił to na mieszadle ciągnikowym z zewnątrz budynku
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 649
Obrazki: 326
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie

Komentarz przez DYNAMITzLubelskiego » Pn, 23 listopada 2015, 22:26

Przy rozwiązaniu z rurami, myślałem o podrusztowym mikserze (ciekawe jak to by sobie radziło)

Zatapialne podrusztowe - drogie i męczarnia z wyjmowaniem rusztu.

Na WOM- coś takiego?http://otomoto.pl/oferta/mieszadlo-do-gnojowicy-lamane-5-4-m-ciagnikowe-wom-ID6y4KOt.html zrobić na zamówienie pod wzg. długości i dostosować do tego studzienkę- tanie i moc petarda w sumie.
Avatar użytkownika
DYNAMITzLubelskiego
 
Posty: 0
Obrazki: 3
Dołączył(a): N, 22 listopada 2015, 12:12
Lokalizacja: woj. Lubelskie

Powrót do Inne nie dające się skategoryzować