Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Niewymienione wyżej

Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez Krzysiek19 » Cz, 10 stycznia 2013, 19:01

Czy wymagany jest trójkąt ostrzegawczy w ciągniku?
Ostatnio edytowano Cz, 10 stycznia 2013, 21:27 przez maksiu, łącznie edytowano 3 razy
Powód: Poprawiłem temat, aby bardziej rzucał się w oczy gdyż zawiera ważne informacje.
Avatar użytkownika
Krzysiek19
Moderator
 
Posty: 267
Obrazki: 18
Dołączył(a): Wt, 5 czerwca 2012, 14:43
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Trójkąt ostrzegawczy

Postprzez andrzej2110 » Cz, 10 stycznia 2013, 19:28

Niestety tak. Każdy pojazd wolnobieżny musi mieć na drodze publicznej trójkąt a samochód ciężarowy dwie tablice prostokątne. Choć widziałem i jedną szeroką tablice na ciężarówkach. Ja mam trójkąt w garażu i zakładam na przyczepę jeśli jadę gdzieś dalej. Na prasie mam na stałe od niedawna.
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Trójkąt ostrzegawczy

Postprzez Krzysiek19 » Cz, 10 stycznia 2013, 19:35

U mnie w reno nie było trójkąta więc dlatego się pytam :) Gdzieś czytałem że zamiast trójkątów może być lampa błyskowa, prawda czy mit ? :D
Ostatnio edytowano Cz, 10 stycznia 2013, 20:42 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia
Avatar użytkownika
Krzysiek19
Moderator
 
Posty: 267
Obrazki: 18
Dołączył(a): Wt, 5 czerwca 2012, 14:43
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Trójkąt ostrzegawczy

Postprzez andrzej2110 » Cz, 10 stycznia 2013, 19:39

Obalony :D
Lampe stosuje się jeśli pojazd przekracza 2,55m lub może zachowywać się nietypowo. Stosuje się ją również gdy wykonuje się jakieś prace na drodze.
Ostatnio edytowano Cz, 10 stycznia 2013, 20:43 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Trójkąt ostrzegawczy

Postprzez maksiu » Cz, 10 stycznia 2013, 20:19

Mało tego, jeżeli jedziesz samym ciągnikiem i włączysz "koguta", policjant ma prawo dać Ci mandat za jej nadużywanie.
Indżoj de sajlens.
--------------------
Liczniki hektarów, sterownik ścieżek technologicznych.
Avatar użytkownika
maksiu
Administrator
 
Posty: 495
Obrazki: 163
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:18
Lokalizacja: Pleszew-Jarocin-Krotoszyn
Numer GG: 42651760

Re: Trójkąt ostrzegawczy

Postprzez wiesmag » Cz, 10 stycznia 2013, 20:25

Trójkąt ostrzegawczy musi mieć każdy pojazd samochodowy,pojazd wolnobieżny,ciągnik rolniczy+ dla każdej ciągnionej przyczepy.
To o czym mówicie nazywa się "tablica wyróżniająca pojazd wolnobieżny"-umieszcza się ją na ostatnim z członów zespołu pojazdów,w lewej części pojazdu-ewentualnie po środku.
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063

Re: Trójkąt ostrzegawczy

Postprzez lepson » Cz, 10 stycznia 2013, 20:31

Dokładnie tak jak @Maksiu pisze, a szczerze to strasznie mnie to irytuje włączają koguty a z tyłu nawet nic nie mają podczepionego, stwarzają tylko zamieszanie na drodze, mandat jak najbardziej wskazany.
lepson
Zaczynający przygodę
 
Posty: 34
Obrazki: 15
Dołączył(a): Pn, 18 czerwca 2012, 13:19
Numer GG: 2646990

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez bobek » Pt, 11 stycznia 2013, 07:33

Jak nocą jedziesz ruchliwą drogą i jedzie ciągnik z kogutem, to przynajmniej wiadomo, że to pojazd jadący znacznie wolniej niż pozostali. ;)
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 244
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez andrzej2110 » Pt, 11 stycznia 2013, 08:00

No właśnie ten trójkąt na ciągniku jest po to aby informował o niskiej prędkości pojazdu. Nadużywanie "koguta" Doprowadzi do tego ze kierowcy przestaną zwracać na to uwagę.
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez DuzyGrzegorz » Pt, 11 stycznia 2013, 09:40

Trójkąt nie informuje o prędkości pojazdu. Pojazd wolnobieżny i ciągnik rolniczy mają różne prędkości a oznaczenie takie samo, a poza tym przecież osobówka może jechać wolniej od traktora. Trójkąt ostrzegawczy na pojeździe informuje innych uczestników o podleganiu tego pojazdu pod rygor zawarty w art. 24 ust. 6 prawa o ruchu drogowym - Kierujący pojazdem wolnobieżnym, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem bez silnika jest obowiązany zjechać jak najbardziej na prawo i - w razie potrzeby - zatrzymać się w celu ułatwienia wyprzedzania. Dlatego jest on z tyłu pojazdu (na ostatnim członie pojazdu wieloczłonowego) a nie z przodu.
Co wy z tymi mandatami się uparliście. Kodeks wykroczeń przewiduje również inne kary tzw. wychowawcze jak pouczenie, upomnienie, nagana. Moim zdaniem są one nie mniej skuteczne niż mandat.
DuzyGrzegorz
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 349
Dołączył(a): N, 14 października 2012, 17:20
Lokalizacja: łódzkie
Numer GG: 4941697

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez andrzej2110 » Pt, 11 stycznia 2013, 10:42

Jeśli nic się nie zmieniło to ciągnik w Polsce może jechać maks 30km/h
Pojazdy wolnobieżne - pojazdy silnikowe, których konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h
I właśnie takie pojazdy powinny być oznaczone trójkątem. Trójkąt nie informuje z jaką konkretną prędkością porusza się dany pojazd ale ostrzega że jedzie (powinien) jechać wolno. Konkretną max prędkość pojazdu oznacza się naklejką znaku ograniczenia prędkości ale tego chyba nikt nie przestrzega :D
Ostatnio edytowano So, 12 stycznia 2013, 00:00 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez DuzyGrzegorz » Pt, 11 stycznia 2013, 11:00

Zgadza się wszystko. Te naklejki to raczej informacja niż wymóg. Trójkąt informuje, że pojazd może się zatrzymać lub zjechać z drogi w celu ułatwienia wyprzedzania bo ma taki obowiązek ustawowy. Wszystkie (a więc i wolnobieżne i ciągniki rolnicze) pojazdy mają obowiązek w czasie wyprzedzania i bezpośrednio po nim nie zwiększania prędkości.
DuzyGrzegorz
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 349
Dołączył(a): N, 14 października 2012, 17:20
Lokalizacja: łódzkie
Numer GG: 4941697

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez Andrzej10 » Pt, 11 stycznia 2013, 12:04

Trójkąt widać z kilkudziesięciu metrów a koguta z kilkuset. Często zasłonięte światła w ciągniku przez maszynę czy zabłocone nawet jak nic nie ma podpięte (a bardzo często mamy brudne oświetlenie) jest mało widoczne. Łatwo mówić o nadużywaniu ale to bezpieczeństwo. Jak tak to i koparko-ładowarki jadące drogą też nie powinny włączać koguta.

Moje zdanie jest takie że ustawodawca powinien postawić na właśnie oświetlenie ostrzegawcze zamiast trójkątów przy jednoczesnym wzmożeniu kontroli stanu oświetlenia ciągników i maszyn współpracujących. Ile jest ciągników co ani świateł z tyłu ani z przodu a jeśli nawet to tylko coś się "bździ" (zwykle ma to miejsce w starych ursusach, mtz'ach) i to właśnie te sprzęty powinny być wyłapywane. Pozdrawiam

P.S. (dopisuję bo pojawiły się posty po tym jak napisałem swój) Z tymi naklejkami informującymi o prędkości jazdy to jest całkowicie bajka, bo kto realnie mając na opryskiwaczu naklejone 15 jedzie z tą prędkością (no chyba że w czasie wykonywania zabiegu ;) ) Pozdrawiam
Ostatnio edytowano So, 12 stycznia 2013, 00:01 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Dodanie myślnika
Andrzej10
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 197
Obrazki: 50
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez andrzej2110 » Pt, 11 stycznia 2013, 12:39

Na prasie mam naklejkę "12" ale zdarzyło mi się prasować przy większej prędkości :D
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez bobek » Pt, 11 stycznia 2013, 15:06

Popieram Andrzeja, że kogut byłby bardziej życiowy, aniżeli trójkąt. ;)
Ostatnio edytowano So, 12 stycznia 2013, 00:02 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 244
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez andrzej2110 » Pt, 11 stycznia 2013, 15:58

Wtedy drogi by mrugały :D
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez wiesmag » Pt, 11 stycznia 2013, 21:04

Co do przepisu nakazującego zjeżdżanie,zatrzymywanie w celu udrożnienia ruchu-przepis przepisem a realia zupełnie odmienne-i nie to że kierowcy koparek,ciągników nie zjeżdżają-zjeżdżają ale na zatoczki autobusowe-na które nie wolno w tym celu wjeżdżać.
na nowych lub remontowanych drogach miejsc takich nie zapewnili projektanci-co gorsza nawet na drogach przy których byłoby takie miejsce,lub nawet takie zajeżdżone miejsca były,wykopano głębokie rowy-bo broń boże gostek z truskawką lub grzybami by tam stanął.
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez DuzyGrzegorz » So, 12 stycznia 2013, 08:28

Niestety realia są zupełnie inne. Znam rolnika z woj. kujawsko-pomorskiego którego ciągnik został z tyłu najechany przez prawidłowo, zdaniem sądu, jadący samochód osobowy w którym wracało z dyskoteki 6(!) osób. Po uderzeniu ciężki ciągnik stanął dęba (prędkość osobówki wg sądu była mniejsza niż 90 km/h (!)). Niezawisły sąd doszedł do wniosku, jak przeczytałem w uzasadnieniu wyroku, że rolnik widząc samochód powinien zjechać do rowu aby umożliwić bezproblemowy przejazd pięcioosobowemu samochodowi osobowemu którym podróżowało jak zaznaczył sąd, sześć osób. Cztery z nich zginęły. Prezydent Komorowski odmówił temu rolnikowi prawa łaski. Rolnik obecnie odbywa wyrok 2,5 roku w zakładzie karnym. Proszę ten wyrok skonfrontować z wyrokiem dla niemieckiej policjantki, której brawura za kierownicą spowodowała śmierć 14 osób. W przypadku tego rolnika przecież żadnej brawury nie było, jego zbrodnia polegała na tym że w porę nie wjechał do rowu aby ułatwić wyprzedzanie przez samochód osobowy, choć po dokładnej analizie akt sądowych tej sprawy doszedłem do wniosku, że jego głównym przewinieniem było to że był rolnikiem.
Ostatnio edytowano Pn, 14 stycznia 2013, 00:31 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówka
DuzyGrzegorz
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 349
Dołączył(a): N, 14 października 2012, 17:20
Lokalizacja: łódzkie
Numer GG: 4941697

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez Michal » Pn, 28 stycznia 2013, 09:27

Z tego co zauważyłem jak włączy się koguta, to jakoś samochody zaczynają wolniej wymijać. Nie wyprzedzają po lewej str wysepki. My włączamy zawsze koguta jak tylko wyjedziemy na drogę o dużym natężeniu ruchu.
Michal
Zaczynający przygodę
 
Posty: 41
Obrazki: 4
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 09:22
Numer GG: 10681748

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez godziu89 » N, 17 marca 2013, 13:21

W moim przypadku gospodarstwo jak i pola położone są w takich miejscach że 80% dróg to drogi powiatowe i krajowa 4, jadąc po tych drogach np z przyczepami mam na ostatniej przyczepie trójkąt, mieliśmy już kilkanaście kontroli zarówno policji jak i ITD i nie było komentarzy do tego, w jednym przypadku gdzie pare dni przed zatrzymaniem zbił się klosz na lampie zostało wystosowane upomnienie, Natomiast gdy poruszamy się np z pługiem czy agregatem uprawowo siewnym używamy koguta, informacyjnie policjant raz nam zasugerował aby zamontować biało czerwone kratownice blisko krawędzi maszyny, w innych przypadkach takich jak obsypnik 4 rzędowy (którym nie wolno poruszać sie po drogach publicznych) ktoś z gospodarstwa jedzie bezpośrednio za ciągnikiem samochodem, w tym przypadku policjanci pochwalili takie zachowanie ale mimo tego należałby sie mandat
Ostatnio edytowano N, 17 marca 2013, 14:38 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia
Avatar użytkownika
godziu89
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 194
Obrazki: 145
Dołączył(a): Pn, 14 stycznia 2013, 13:26
Lokalizacja: Podkarpacie
Numer GG: 47537673

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez maksiu » N, 17 marca 2013, 14:01

Może głupie pytanie, ale dlaczego obsypnikiem nie można poruszać się po drogach? 4-rzędowy nie wydaje się być jakoś znacznie szeroki.
Indżoj de sajlens.
--------------------
Liczniki hektarów, sterownik ścieżek technologicznych.
Avatar użytkownika
maksiu
Administrator
 
Posty: 495
Obrazki: 163
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:18
Lokalizacja: Pleszew-Jarocin-Krotoszyn
Numer GG: 42651760

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez godziu89 » N, 17 marca 2013, 14:48

Sytuacja ogólnie jest dziwna bo posiadam 2 x 4 rzędowe obsypniki z przystawką formującą z Unii i Bometu, jeżeli chodzi o unie to nikt nie mówił o zakazie ale w przypadku bometu sam sprzedawca już o tym mówił, być może jest to spowodowane brakiem jakiegoś zgłoszenia ??!! nie wiem, za szerokie nie są bo 4x0,75cm daje 3m dodajmy jeszcze z 10cm na konstrukcje i dalej jest tyle co w przypadku np zestawu uprawowo siewnego, nawet na stronie bometu jest zawarta taka informacja
Ostatnio edytowano N, 17 marca 2013, 15:00 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia, literówka
Avatar użytkownika
godziu89
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 194
Obrazki: 145
Dołączył(a): Pn, 14 stycznia 2013, 13:26
Lokalizacja: Podkarpacie
Numer GG: 47537673

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez maksiu » N, 17 marca 2013, 14:57

Zatem skąd policjant będzie wiedział, że maszyna z bometu nie może wyjść poza zagrodę, a maszyna unii już tak?
Lepiej nic nie mówić, obwiesić graty światłami i trójkątami i jechać...

Kombajn 4,20 nie może rzekomo* jeździć po drogach, natomiast agregat uprawowo siewny 4m (chyba żaden nie jest składany, może ciągane ale na pewno nie zawieszane) już tak. Śmich* na sali.

* - celowo tak napisałem dla podkreślenia irytacji ;)
Ostatnio edytowano N, 17 marca 2013, 15:01 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówka
Indżoj de sajlens.
--------------------
Liczniki hektarów, sterownik ścieżek technologicznych.
Avatar użytkownika
maksiu
Administrator
 
Posty: 495
Obrazki: 163
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:18
Lokalizacja: Pleszew-Jarocin-Krotoszyn
Numer GG: 42651760

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez godziu89 » N, 17 marca 2013, 15:02

takie prawo nic nie zrobimy, niektórzy policjanci lubią sie doczepić a jeszcze bardziej z ITD szczególnie, poruszanie się z bliźniakami po drodze :/
Avatar użytkownika
godziu89
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 194
Obrazki: 145
Dołączył(a): Pn, 14 stycznia 2013, 13:26
Lokalizacja: Podkarpacie
Numer GG: 47537673

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez andrzej2110 » N, 17 marca 2013, 15:14

Maksiu od kiedy agregat 4m jest dopuszczony do ruchu?? Żaden pojazd powyżej 3m nie może jechać jeśli nie posiada zezwolenia na przejazd ponadgabarytowy.
Ostatnio edytowano N, 17 marca 2013, 20:58 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez Stasiek_84 » N, 17 marca 2013, 20:40

Prawo o ruchu drogowym rozdz 4 art 61 &9 p 2, maszyna raczej nie załapie się na ładunek więc biało-czerwone pasy odpadają, ważniejsze są obrysówki, jak przekopie się przez całą ustawę to może jeszcze coś się znajdzie
Ogólnie kogut powinien być, a trójkąt na wolnobieżnym musi
maszyna bez homologacji jeśli takowej wymaga nie może być sprzedana,
Avatar użytkownika
Stasiek_84
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 180
Obrazki: 64
Dołączył(a): Wt, 29 stycznia 2013, 10:51
Lokalizacja: Warmia i mazury, powiat Olsztyn
Numer GG: 1561556

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez DuzyGrzegorz » Cz, 28 marca 2013, 21:25

Art. 68 ust. 1. "kodeksu drogowego":
Producent lub importer nowego typu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, motoroweru, tramwaju lub przyczepy oraz przedmiotów ich wyposażenia lub części jest obowiązany uzyskać na nie świadectwo homologacji typu, ….
Na maszyny rolnicze i pojazdy wolnobieżne żadna homologacja nie jest potrzebna, a nawet nikt takiej homologacji nie wyda. Nie oznacza jednak że maszyny rolnicze i pojazdy wolnobieżne nie są pojazdami, a co za tym idzie muszą spełniać wszystkie inne wymagania.
DuzyGrzegorz
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 349
Dołączył(a): N, 14 października 2012, 17:20
Lokalizacja: łódzkie
Numer GG: 4941697

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez Jarecki21 » Pn, 11 kwietnia 2016, 21:15

Jak jest z poruszaniem się 4m maszyną (agregat uprawowy, kombajn). Wystarczy zaświadczenie od Starosty i "koguty"?
Jarecki21
Zaczynający przygodę
 
Posty: 56
Dołączył(a): Wt, 10 lipca 2012, 22:06

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez Duzy1 » Pn, 11 kwietnia 2016, 21:48

Powyżej 3,5m musi już być pilot zaświadczenie tylko do 3,5m
Duzy1
Zaczynający przygodę
 
Posty: 60
Obrazki: 28
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 09:32
Numer GG: 3310833

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez Jarecki21 » Pn, 11 kwietnia 2016, 22:36

Pytam, bo rozważam zakup 4m siewnika przyczepianego typu Pronto. Rocznie miałbym takicg wycieczek łączniejakieś 25km po drogach gminnych.
Jarecki21
Zaczynający przygodę
 
Posty: 56
Dołączył(a): Wt, 10 lipca 2012, 22:06

Re: Trójkąt ostrzegawczy na ciągniku/przyczepie/maszynie i używanie światła ostrzegawczego (koguta)

Postprzez Duzy1 » Wt, 12 kwietnia 2016, 09:59

Zgodnie z prawem się nie da bo za każdym przejazdem trzeba załatwiać pozwolenie i do tego pilota
Duzy1
Zaczynający przygodę
 
Posty: 60
Obrazki: 28
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 09:32
Numer GG: 3310833


Powrót do Inne