EGR czy SCR

Niewymienione wyżej

EGR czy SCR

Postprzez Szymon » Pn, 11 czerwca 2012, 19:07

Ktore mniejsze zlo wybrac?
Ktore rozwiazanie pozwoli zaoszczdzic paliwo?
Liczą ze mną się ci ważni! Na nieważnych kładę lachę!
Szymon
Zaczynający przygodę
 
Posty: 35
Obrazki: 0
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 13:17

Re: EGR czy SCR

Postprzez Guzik » Pn, 11 czerwca 2012, 19:19

EGR ma filter na kolektorze który trzeba co jakiś czas czyścić bo się zapycha i moc wtedy dany sprzęt traci.
A nad jaką maszyną się zastanawiasz ??
Guzik
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 298
Obrazki: 113
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 14:11
Lokalizacja: Powiat Gdański
Numer GG: 33067550

Re: EGR czy SCR

Postprzez góral » Pn, 11 czerwca 2012, 19:26

EGR mam w aucie ale oszczędności nie widzę
góral
Zaczynający przygodę
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 21:41

Re: EGR czy SCR

Postprzez Szymon » Pn, 11 czerwca 2012, 19:38

Z tego co slyszalem od dilera, niby z adblue mniej pali, bo silnik nie spelnia zadnej normy, przez co nie jest niczym mulony ( recyrkulacja spalin itp). Cala robote, zeby bylo ekologicznie i spelnialo odpowiednie normy robi AdB. Ile w tym prawdy>?
Liczą ze mną się ci ważni! Na nieważnych kładę lachę!
Szymon
Zaczynający przygodę
 
Posty: 35
Obrazki: 0
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 13:17

Re: EGR czy SCR

Postprzez danield28 » Pn, 11 czerwca 2012, 20:10

Praktycznie nie ma w tym nic prawdy... W SCR silnik spełniają normy i to wyższe jak norma Stage II... Rozpatrując tylko i wyłącznie brak EGR można założyć, że silnik w SCR jest na normie Stage II ale na jakość spalin nie ma wpływu tylko i wyłącznie EGR więc tak naprawdę obecne silniki na SCR spełniają wyższą normę jak Stage II... Jeśli chodzi o wybór między EGR i DPF v SCR wybrałbym raczej SCR ale tylko dlatego, że uważam większe problemy z DPF... Obecnie są dostępne jeszcze ciągniki na samym EGR i przede wszystkim wybierałbym te maszyny dlatego, że po co robić sobie kłopot z DPF i SCR w końcu oba mają duże minusy i będą awaryjne... Pozdrawiam
danield28
Zaczynający przygodę
 
Posty: 72
Obrazki: 65
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 13:41
Lokalizacja: Żuławy

Re: EGR czy SCR

Postprzez bobek » Wt, 2 października 2012, 17:42

Kolega miał 6170R i w jego odczuciu mulasty ciągnik. To samo mówią serwisanci JD, że odpowiedniki serii XX30 o tej samej mocy, były żywsze. Ciągnik z DPF jest bardzo stłumiony, zresztą z SCR, trudno szukać tam rasowego brzmienia.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 244
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: EGR czy SCR

Postprzez marek » So, 6 października 2012, 13:06

Z tego co wiem wg. przepisów zimą ciągnik czy inny pojazd z układem SCR ma 30 minut na rozgrzanie AB i wprowadzenie do układu. W tym czasie pracuje jak każdy inny traktor z normą Stage II. Trzeba będzie poszukać magika co przerobi program aby ciągnik myślał, że cały czas jest na Syberii :D :twisted:

A DPF to i zaczną w ciągnikach wycinać ;)
marek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 57
Obrazki: 42
Dołączył(a): So, 16 czerwca 2012, 12:53

Re: EGR czy SCR

Postprzez bobek » So, 6 października 2012, 18:48

Kolegi ojciec ma dwa Dafy z SCR i wyłączyli "siki". Idzie sygnał, że jest zimno. :) Z tego co mówił, to jak są naprawdę srogie mrozy to tego AdBlue bardzo mało idzie w stosunku do paliwa.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 244
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata


Powrót do Inne