Tuning traktorów i pomiar mocy.

Niewymienione wyżej

Re: Tuning traktorów i pomiar mocy.

Postprzez Guzik » N, 30 marca 2014, 20:43

Pomyłka chodzi mi o firmę AgroEcoPower urzędują w Rolkomie ;) Ma przedstawiciel przyjechać w tygodniu bo chcę NH podkręcić i o co się głównie pytać ? I czy ktoś już z nimi miał styczność
Guzik
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 298
Obrazki: 113
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 14:11
Lokalizacja: Powiat Gdański
Numer GG: 33067550

Re: Tuning traktorów i pomiar mocy.

Postprzez bobytempelton » N, 30 marca 2014, 22:06

@brzozak turbosprężarka jest zawsze ustawiona by pompowała bezpieczne dla siebie i układu ciśnienie, np. 2.1 bara w nowszych silnikach 1.7 w starych czy 1.5 w zupełnie starych jeżeli rozpędza się zbyt mocno zawór upustowy w starych konstrukcjach otwiera się lub inny zawór upuszcza spaliny bokiem, lub w nowszych zawór przymyka kierownicę by przyhamować turbinę. Turbinę się nie popędzi kręceniem w kosmos bo się rozleci, ona jeżeli będzie miała więcej spalin z większej ilości paliwa będzie pracowała w wyższym zakresie pracy czyli tuż przed otwarciem zaworu lub zamknięciem kierownicy, przy niej nic nie należy kręcić bo wpadnie w zbyt wysokie obroty tzn 'graniczne' i się rozleci. Podkręcenie dawki paliwa wystarczy, ale trońkę, co do układów sterowanych komputerem to sterownik sam sobie mapy nie zmieni ;) może ją dopasować do temperatur, warunków pracy , zużycia układu ale w granicach w jakich była wgrana mapa w kompie.
bobytempelton
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 107
Obrazki: 63
Dołączył(a): Pt, 6 grudnia 2013, 17:52
Lokalizacja: Swiętokrzyskie Opatów
Numer GG: 33860696

Re: Tuning traktorów i pomiar mocy.

Postprzez wiesmak » Pn, 31 marca 2014, 10:50

@bobytempelton pitolisz... ;) W starym magnumie wystarczy zwiększyć ciśnienie doładowania i pompa automatycznie zwiększa dawkę. Samo zwiększenie dawki paliwa mało pomoże, jedynie kolor spalin ulegnie zmianie. :)
wiesmak
Zaczynający przygodę
 
Posty: 22
Obrazki: 92
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 22:43
Lokalizacja: Kutno
Numer GG: 11022549

Re: Tuning traktorów i pomiar mocy.

Postprzez brzozak2 » Wt, 1 kwietnia 2014, 06:58

Dokładnie tak ;) . Poza tym dziś w razie W reanimacja turbo starego typu jest dość tania, a i tak w większości przypadków prędzej się silnik rozlatuje :D .
@Guzik w Przejazdowie Case ma od nich boxa od nowości i chodzi póki co bezawaryjnie. Jednak dobry tuner zrobi lepszą robotę.
brzozak2
Zasłużony dla forum
 
Posty: 551
Obrazki: 24
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 20:55

Re: Tuning traktorów i pomiar mocy.

Postprzez pioter » N, 13 kwietnia 2014, 21:05

MF 3635 po podkręceniu dawki max na mechanicznej pompie Bosch VE zrobiłem ponad 50h, teraz każdą pracę w polu mogę robić o bieg wyżej, silnik zdecydowanie bardziej żwawy w całym zakresie obrotów, na ostatnim biegu na drodze po przekroczeniu 1800rpm głowe urywa jak @brzozakowa fura :D spalanie godzinowe na pewno nie wzrosło, jest takie same albo mniejsze, na ostatnim zbiorniku 100l zrobiłem 22mth, połowa na mieszanie wozu 5.5l/h, reszta różne inne prace nie wymagające mocy i wysokich obrotów, spalanie na ha na pewno mniejsze bo wydajność większa. Po podkręceniu jedyny objaw na minus jaki zauważyłem to mocne dymienie przy gwałtownym naciśnięciu pedału gazu.
Także samo podkręcenie dawki daje bardzo duzo @wieśmak, ja oceniam że MF jest mocniejszy jakieś 15-20% to tego co było przedtem, fakt że przed kręceniem był słaby. Kazali kręcić śrubą po ćwierć obrotu, ja dałem cały obrót bo słabe dojście, przeszkadza filtr paliwa, przy zmianie filtrów mniejsze na 3/4 obrotu.

Nikogo do niczego nie namawiam, ale jak macie wrażenie że ciągnik ma muła, stawiam że paliwo za słabo ze zbiornika ubywa ;)

Teraz planuje pokręcić dawkę max MF 5455 ale nic nie mogę poszukać w necie na ten temat, jeżeli ktoś coś wie o pompie Lucas DP 210 to prosze o wszelkie info.

pozdr.
18 południk.
pioter
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 240
Obrazki: 538
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 17:21

Re: Tuning traktorów i pomiar mocy.

Postprzez wiesmak » Pn, 14 kwietnia 2014, 21:54

@pioter ...ale to jest MF w dodatku robiony przez włochów, weź w jakimś jd zwiększ samą dawkę paliwa bez powietrza to się bidny zakopci :D także możliwe ze dopiero tą śrubkę dobrze ustawiłeś. :) u mnie w gospodarstwie prawie wszystkie ciągniki miały coś cudowane przy pompach (914 w 88r zaraz po zakupie miał zwiększaną dawkę) i niby moc była większa ale zawsze był jakiś niedosyt bo ten dymek raził w oczy... ;)
wiesmak
Zaczynający przygodę
 
Posty: 22
Obrazki: 92
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 22:43
Lokalizacja: Kutno
Numer GG: 11022549

Re: Tuning traktorów i pomiar mocy.

Postprzez Adrian_Przybylak » Cz, 21 sierpnia 2014, 14:55

Chłopaki, kto pomoże i napisze która to śruba od dawki paliwa w DELPHI ZDJ.NR2
Adrian_Przybylak
Zaczynający przygodę
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr, 13 czerwca 2012, 08:15
Lokalizacja: Turek
Numer GG: 984626

Re: Tuning traktorów i pomiar mocy.

Postprzez robercik » Śr, 3 lutego 2016, 16:56

Kontaktowałem się ostatnio z Robertem Halickim z 44tuning w sprawie wyłączenia EGR-u w 414, optymalizacji pracy silnika oraz podniesienia mocy do około 160 koni. Cenę jaką "dostałem" to 5300 netto + dojazd. Macie jakieś spostrzeżenia, ewentualnie doradzenie laikowi czy warto to w ogóle robić, cena dość wysoka ale jeśli na prawdę będzie spalał te 10-15 % mniej do tego zwiększy się żywotność silnika to może i warto.
Avatar użytkownika
robercik
Zaczynający przygodę
 
Posty: 43
Obrazki: 153
Dołączył(a): Cz, 29 listopada 2012, 21:53

Re: Tuning traktorów i pomiar mocy.

Postprzez JacekNH » Śr, 3 lutego 2016, 17:01

robercik napisał(a):Kontaktowałem się ostatnio z Robertem Halickim z 44tuning w sprawie wyłączenia EGR-u w 414, optymalizacji pracy silnika oraz podniesienia mocy do około 160 koni. Cenę jaką "dostałem" to 5300 netto + dojazd. Macie jakieś spostrzeżenia, ewentualnie doradzenie laikowi czy warto to w ogóle robić, cena dość wysoka ale jeśli na prawdę będzie spalał te 10-15 % mniej do tego zwiększy się żywotność silnika to może i warto.


Nie wolisz z X Tuning?
JacekNH
Zaczynający przygodę
 
Posty: 29
Obrazki: 0
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 09:31
Numer GG: 6839087

Re: Tuning traktorów i pomiar mocy.

Postprzez robercik » Śr, 3 lutego 2016, 17:09

Pierwsze słyszę taką firmę, a oni EGR w Fendzie wyłączają bo jest też Agrotronic ale oni recyrkulację chyba tylko w JD robią, to samo ze zwiększeniem V max.
Avatar użytkownika
robercik
Zaczynający przygodę
 
Posty: 43
Obrazki: 153
Dołączył(a): Cz, 29 listopada 2012, 21:53

Re: Tuning traktorów i pomiar mocy.

Postprzez bartex » Cz, 4 lutego 2016, 22:22

http://www.agroecopower.pl/
Polecam Ci tą firmę ja u nich robiłem dwa ciągniki i jestem zadowolony, tylko nie jestem pewien czy oni wyłączają EGR. No i im więcej ciągników zrobią tym niższa cena ;)
Avatar użytkownika
bartex
Zaczynający przygodę
 
Posty: 36
Obrazki: 416
Dołączył(a): Pn, 9 grudnia 2013, 17:01
Lokalizacja: Mazury

Re: Tuning traktorów i pomiar mocy.

Postprzez zyrafa » So, 6 lutego 2016, 18:53

Jakie dwa ciągniki robiłeś? Bo ja się zastanawiam nad premium i ktoś mi odradzał. Mówił że z comfort nie ma problemu ale premium wariuje później.
zyrafa
Zaczynający przygodę
 
Posty: 80
Obrazki: 23
Dołączył(a): Pn, 6 sierpnia 2012, 21:51

Re: Tuning traktorów i pomiar mocy.

Postprzez Kula » N, 7 lutego 2016, 08:44

Na dniach będę podkrecał dwa ciągniki 6620 i 6110MC. Zapomniałem nazwiska gościa który to robi, ale cała operacja będzie wykonywana pod "opieką" dilera JD.

Co do 44tuning to polecam chłopaków. Byli u mnie przy MF 6495. Mają bardzo fachowe podejście i spore doświadczenie.
Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed
Avatar użytkownika
Kula
Zaczynający przygodę
 
Posty: 66
Obrazki: 4
Dołączył(a): N, 10 stycznia 2016, 14:54
Lokalizacja: Sadłuki

Re: Tuning traktorów i pomiar mocy.

Postprzez bobytempelton » N, 7 lutego 2016, 13:03

Skoro biorą takie pieniądza czyli 5 tysi to ja w to wchodzę :D w ciężarówkach nawet połowy tej kwoty nie biorą... ;)
bobytempelton
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 107
Obrazki: 63
Dołączył(a): Pt, 6 grudnia 2013, 17:52
Lokalizacja: Swiętokrzyskie Opatów
Numer GG: 33860696

Re: Tuning traktorów i pomiar mocy.

Postprzez marucha » So, 12 marca 2016, 22:06

robercik napisał(a):Kontaktowałem się ostatnio z Robertem Halickim z 44tuning w sprawie wyłączenia EGR-u w 414, optymalizacji pracy silnika oraz podniesienia mocy do około 160 koni. Cenę jaką "dostałem" to 5300 netto + dojazd. Macie jakieś spostrzeżenia, ewentualnie doradzenie laikowi czy warto to w ogóle robić, cena dość wysoka ale jeśli na prawdę będzie spalał te 10-15 % mniej do tego zwiększy się żywotność silnika to może i warto.

Ja mam bardzo negatywne wrażenia po spotkaniu z firmą 44tuning, Nie dość, że są drodzy, to każą sobie płacić za tzw. wstępną diagnostykę,
która, jeśli wypadnie negatywnie (wg nich) kosztuje tyle, ile tuning w innej firmie. W przypadku mojego JD, którego sprawność regularnie weryfikuje autoryzowany serwis deera, odmówiłem zapłaty przez co zostałem pozwany do sądu (sprawa w toku). Inna firma, której nie wymieniam, ponieważ nie potrzebuje reklamy, wykonała tuning (hamownia, badanie spalin itd). Ciągnik śmiga do dziś i ma się dobrze.
marucha
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 12 kwietnia 2015, 19:33
Lokalizacja: ZłotnikiW

Re: Tuning traktorów i pomiar mocy.

Postprzez bartex » Wt, 15 marca 2016, 15:41

@zyrafa Tuningowałem comforta i eRke i z żadnym z tych ciągników nie mam kłopotów związanych z podniesieniem mocy.
Avatar użytkownika
bartex
Zaczynający przygodę
 
Posty: 36
Obrazki: 416
Dołączył(a): Pn, 9 grudnia 2013, 17:01
Lokalizacja: Mazury

Re: Tuning traktorów i pomiar mocy.

Postprzez markowski » Śr, 16 marca 2016, 11:52

Na szczęście Zetor jest taki, że sam mogę wszystko w nim zrobić więc jak potrzebuję to zamawiam przez internet części w agro-expert i wtedy zawsze możesz go podkręcić, wystarczy trochę podłubać.
markowski
Zaczynający przygodę
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr, 12 sierpnia 2015, 11:29
Lokalizacja: Nysa nad Odrą

Re: Tuning traktorów i pomiar mocy.

Postprzez marek80 » Wt, 6 września 2016, 15:15

Robiłem ciągnik u Pliszki a drugi w Agrotronicu, z obu jestem zadowolony i mogę polecić.
marek80
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 6 września 2016, 14:57
Lokalizacja: Białystok

Re: Tuning traktorów i pomiar mocy.

Postprzez Mati7441 » Wt, 29 stycznia 2019, 19:16

Witam, odświeżę trochę temat, polecacie kogoś do podniesienia mocy w John Deere 5080M, niestety zwykła pompa.
Avatar użytkownika
Mati7441
Nowicjusz
 
Posty: 5
Obrazki: 15
Dołączył(a): Wt, 12 sierpnia 2014, 08:33
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Tuning traktorów i pomiar mocy.

Postprzez AGRISupport » Pn, 4 marca 2019, 23:16

MappatoriSupportTeam
AGRISupport
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 4 marca 2019, 23:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia strona

Powrót do Inne

cron