Zetor Forterra ciężko odpala

Zetor Forterra ciężko odpala

Postprzez zetorki » So, 14 lipca 2012, 07:27

Witam. Mam problem z Forterrą 11441, mianowicie jeśli postoi jakieś 3godz ciężko jest ją odpalić tzn, trzeba najpierw przepompować pompką ręczną a dopiero później odpalać i trzeba długo pokręcić. Co może być tego przyczyną?
Pozdrawiam :D
Avatar użytkownika
zetorki
Zaczynający przygodę
 
Posty: 29
Obrazki: 304
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:49

Re: Zetor Forterra ciężko odpala

Postprzez Guzik » So, 14 lipca 2012, 09:54

Pompka paliwowa przepuszcza.
Guzik
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 298
Obrazki: 113
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 14:11
Lokalizacja: Powiat Gdański
Numer GG: 33067550

Re: Zetor Forterra ciężko odpala

Postprzez maksiu » Pn, 23 lipca 2012, 22:23

Albo gdzieś nieszczelność jest na zasilaniu paliwem i się paliwko cofa. Warto to też sprawdzić.
Indżoj de sajlens.
--------------------
Liczniki hektarów, sterownik ścieżek technologicznych.
Avatar użytkownika
maksiu
Administrator
 
Posty: 495
Obrazki: 163
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:18
Lokalizacja: Pleszew-Jarocin-Krotoszyn
Numer GG: 42651760

Re: Zetor Forterra ciężko odpala

Postprzez Piottrek » Pn, 6 sierpnia 2012, 14:28

Ja obstawiam że musi ci się zapowietrzać pompa paliwowa, sprawdź wszystkie wężyki i dokręć wszystkie śrubki. Miałem to samo przy kombajnie New Holland 1520, jedna poluzowana śruba a strachu kupa że pompka do wymiany.
Piottrek
Nowicjusz
 
Posty: 3
Obrazki: 0
Dołączył(a): Pn, 6 sierpnia 2012, 14:05
Lokalizacja: Łódzkie
Numer GG: 47334348

Re: Zetor Forterra ciężko odpala

Postprzez sebekwolkasos » Pn, 18 lutego 2013, 21:23

Pozwolicie że doczepię się do tematu. Otóż mój 10641 Forterra w tą zimę ciężko odpala. Nawet przy niewielkim mrozie muszę go grzać grzałką bloku. Po takim półgodzinnym grzaniu pali od razu. Podejrzewam, że podgrzewanie świecami nie działa jak powinno. Zaznaczam że świece zostały wymienione. Przekaźnik świec żarowych wydaje się być w porządku. Prosiłbym o pomoc w tej sprawie. Może ktoś już miał taki problem.
Nie zawsze mów, co wiesz, ale zawsze wiedz, co mówisz - Cesarz Klaudiusz
Avatar użytkownika
sebekwolkasos
Moderator
 
Posty: 246
Obrazki: 133
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 12:56
Lokalizacja: powiat siedlecki (WSI)
Numer GG: 12604028

Re: Zetor Forterra ciężko odpala

Postprzez ziemek » N, 3 marca 2013, 19:59

@sebekwolkasos A w plusowe temp ładnie Ci pali? Ogólnie to w Zetorach starszej generacji był problem z zaworem zwrotnym przy pompie i paliwo się cofało do zbiornika przez co bardzo ciężko było go odpalić.
Mój MTZ bardzo ciężko palił zimą, przy -10 bez grzałki nie odpalił, po regeneracji pompy paliwa znacznie się to poprawiało.

Dużo masz mth w Zetorku? Mi to jednak wygląda na problem świec żarowych... ;)
Ostatnio edytowano N, 3 marca 2013, 22:53 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówka
"Życie składa się z pokonywania trudności. Jeśli w miarę potrafimy to robić, to możemy je uznać za coś niepowtarzalnie pięknego."
Marian Bublewicz...
ziemek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 22
Obrazki: 527
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 21:23
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Zetor Forterra ciężko odpala

Postprzez pioter » N, 3 marca 2013, 20:34

u mnie 5455 już ze dwie zimy kaszlał przy odpalaniu, powyżej -10 trzeba było pomagać, w tym roku poprawiłem kabel masowy, polutowałem zaciski na kablach, zamieniłem aku z 36 i pali od strzała.

w U4512 też był zawsze problem przy odpalaniu zimą, był czas że poniżej 0 st słabo palił, teraz też ma porządne kable z polutowanymi końcówkami i w tym roku przy -15 st zapalił.

jak rozrusznik szybko silnikiem kręci to bez grzałki/podgrzewania zapali, a jak powoli to dobre świece/grzałki nie pomogą ;)
Ostatnio edytowano N, 3 marca 2013, 22:53 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięcie zbędnego wyrazu "trzeba"
18 południk.
pioter
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 240
Obrazki: 539
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 17:21

Re: Zetor Forterra ciężko odpala

Postprzez sebekwolkasos » N, 3 marca 2013, 22:10

@ziemek, jak jest cieplej pali dobrze. :) W Zetorku mam prawie 3300 mtg. Świece były zmienione wszystkie 4 (poprzedni komplet, z I montażu był spalony), może znowu się spaliły? Pompa jest w porządku, nie ma potrzeby regeneracji jej, może wina tego zaworka jest? Trzeba sprawdzić przekaźnik, mi on się jakiś trefny wydaje.
@pioter, zaciski od kabli do świec były czyszczone, może wypadałoby przejrzeć kabel masowy i zaciski na aku? Rozrusznik kręci przyzwoicie, ale przy lekkim mrozie bez dwudziestominutowego podgrzania nie da się odpalić Zetora.
Nie zawsze mów, co wiesz, ale zawsze wiedz, co mówisz - Cesarz Klaudiusz
Avatar użytkownika
sebekwolkasos
Moderator
 
Posty: 246
Obrazki: 133
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 12:56
Lokalizacja: powiat siedlecki (WSI)
Numer GG: 12604028

Re: Zetor Forterra ciężko odpala

Postprzez Mariusz x » N, 3 marca 2013, 22:40

Ja bym zaczął od sprawdzenia woltomierzem (albo żarówką) czy na świece podawane jest napięcie. Jeśli nie ma napięcia to mamy przyczynę. Jeśli jest to wykręcamy świece i sprawdzamy czy są sprawne(można też użyć omomierza, zmierzyć prąd, co kto lubi). Jeśli świece są ok to wtedy sprawdzić pompę-czy podpompowanie pompką zasilającą pomaga. Jeśli nie to wtedy trzeba trochę podłubać - sprawdzić kąt wyprzedzenia wtrysku, czy rozpylacze nie leją, jeśli wszystko jest ok to zmierzyć ciśnienie sprężania. Jak dalej nie wiadomo co jest przyczyną, to wtedy pytać na forum.
Ostatnio edytowano N, 3 marca 2013, 22:52 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówka
Mariusz x
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 130
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 22:57

Re: Zetor Forterra ciężko odpala

Postprzez sebekwolkasos » N, 3 marca 2013, 22:50

@Mariusz x, spróbuje posprawdzać czy jest napięcie i czy świece grzeją. O rezultatach tego testu będę informował na forum. Pozdrawiam.
Nie zawsze mów, co wiesz, ale zawsze wiedz, co mówisz - Cesarz Klaudiusz
Avatar użytkownika
sebekwolkasos
Moderator
 
Posty: 246
Obrazki: 133
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 12:56
Lokalizacja: powiat siedlecki (WSI)
Numer GG: 12604028

Re: Zetor Forterra ciężko odpala

Postprzez zuras » Cz, 19 marca 2015, 10:09

U mnie po wyjęciu i ponownym włożeniu pompy wtryskowej jest problem odpalenia rano - tzn tak jak jest 3/4 lub chociaz 1/2 zbiorniak paliwa to pali odrazu ale jak mniej to kreci az zlapie paliwo i dopiero zapali - zalozylem zaworek zwrotny na wezyku z zbiornika do pompy i na powrocie tez ale mimo to dalej jest ten problem - pompka po regeracji też jest - zaznaczam ze to stalo sie odrazu jak tylko byla wyjeta i wlozona pompa wtryskowa - co moze byc przyczyna ?
zuras
Zaczynający przygodę
 
Posty: 87
Obrazki: 58
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 10:11


Powrót do Zetor 8540 - 10540, Proxima, Forterra