Problem z Perkinsem

Problem z Perkinsem

Postprzez Pawel675DT » Cz, 13 lutego 2014, 21:08

Witam
Mam problem z firmą Perkins. Mianowicie ponad tydzień temu postawiłem ciągnik na serwis - przeciek miski olejowej. Przyjechał serwis Perkinsa, miał zrobić miskę i sprawdzić, czemu ten silnik jest od nowości słaby. Po paru godz, dostałem tel z serwisu, że Perkins może pompę wyjąć i zawieźć do Warszawy do ekspertyzy - miało to być zrobione w ramach gwarancji. Dziś się dowiedziałem, że Perkins zrzucił całą winę na mnie, mianowicie twierdził co jest kłamstwem, że nieuprawniona osoba dobierała się do tej pompy, i pompa jest uszkodzona. Straciłem gwarancję oczywiście. Chcąc żeby silnik dalej chodził muszę pokryć koszty naprawy - 4 tyś netto + dojazd + robocizna. Oczywiście nie dam ani złotówki tym *&*^&^. Myślimy sprawę oddać do prokuratury potem do sądy. Co wy myślicie o tym ? Ktoś miał podobny przypadek ?
Pawel675DT
 

Re: Problem z Perkinsem

Postprzez LowRider » Pt, 14 lutego 2014, 08:25

Perkins czy Farmtrac ??
LowRider
Zaczynający przygodę
 
Posty: 77
Obrazki: 4
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 19:31

Re: Problem z Perkinsem

Postprzez robercik » Pt, 14 lutego 2014, 14:47

A w momencie wyjmowania pompy z silnika nie widzieli że ktoś się dobierał do niej tylko dopiero jak na serwis pojechała?

Po za tym ciągnik na gwarancji to po co grzebać w pompie? Oszuści chcą wydoić rolnika.
Avatar użytkownika
robercik
Zaczynający przygodę
 
Posty: 43
Obrazki: 153
Dołączył(a): Cz, 29 listopada 2012, 21:53

Re: Problem z Perkinsem

Postprzez Pawel675DT » Pt, 14 lutego 2014, 15:58

Tak, stwierdzili, że pompa byłą rozbierana dopiero jak była już w Warszawie.

Sprawa już rozwiązana, duży plus dla firmy Farmtrac za pomoc :)
Pawel675DT
 

Re: Problem z Perkinsem

Postprzez gonzo » Pt, 14 lutego 2014, 16:22

Jak już pisałem w innych tematach układy paliwowe to trudny temat bo często producent układu wtryskowego- nie mylić z producentem maszyny bo wszyscy kupują układy paliwowe często jako integralny element silnika, przerzuca winę użytkownika lub paliwo i w rezultacie również na użytkownika, trzeba się mocno pilnować.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Problem z Perkinsem

Postprzez Romek6340 » Pt, 14 lutego 2014, 20:44

Pawel675DT napisał(a):Tak, stwierdzili, że pompa byłą rozbierana dopiero jak była już w Warszawie.

Sprawa już rozwiązana, duży plus dla firmy Farmtrac za pomoc :)


Czyli jak się zakończyło? Wymienili, coś dopłacili?
Zapraszam sympatyków pożarnictwa,szczególnie z moich stron, do polubienia strony mojej OSP.
https://www.facebook.com/strazospbrzeziny
Avatar użytkownika
Romek6340
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 163
Obrazki: 56
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 21:49
Lokalizacja: Ryki/Lubelskie
Numer GG: 10788631

Re: Problem z Perkinsem

Postprzez pioter » So, 15 lutego 2014, 16:14

@Pawel675DT napisz dokładnie w czym firma Farmatrac pomogła i jak to wszystko wyszło???

Tam jest pompa Delphi???
18 południk.
pioter
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 240
Obrazki: 538
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 17:21

Re: Problem z Perkinsem

Postprzez Pawel675DT » So, 15 lutego 2014, 19:08

Perkins będzie robił pompę i montował ją bez kosztowo. Firma Farmtrac mi to załatwiła, a jakim sposobem to nie mam pojęcia :) Pewnie dlatego mi to załatwili bo chce drugi ciagnik kupić od nich, jeśli bym miał za to płacić to klienta by stracili, w sumie i tak bym nie zapłacił, bo perkins próbował mnie po prostu okłamać, oskarżał mnie o coś co nie było prawdą - robiórka pompy przeze mnie ;)
Tak pompa Delphi
Pawel675DT
 

Re: Problem z Perkinsem

Postprzez piootr » N, 16 lutego 2014, 19:22

A dokładnie wiesz jaka awaria pompy??
piootr
Zaczynający przygodę
 
Posty: 69
Obrazki: 85
Dołączył(a): Cz, 15 sierpnia 2013, 12:10
Lokalizacja: lubelskie

Re: Problem z Perkinsem

Postprzez breslau_master » N, 23 lutego 2014, 11:01

też jestem ciekawy ,mógłbyś coś więcej napisać co z tą pompą było nie tak ?
breslau_master
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 23 lutego 2014, 10:33
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Problem z Perkinsem

Postprzez Pawel675DT » N, 23 lutego 2014, 11:16

-Zbyt mała dawka paliwa
-zarysowany korpus główny pompy w miejscu pracy pierścienia krzywkowego
-śruby obudowy pompki przetłaczającej luźno dokręcone
-brak podkładki pod nakrętką 13mm przytrzymującą przestawiacz kąta wtrysku (świadczy o tym, że pompa była wcześniej rozbierana przez nieuprawione do tego osoby)

Coś takiego napisali w ekspertyzie.
Pawel675DT
 

Re: Problem z Perkinsem

Postprzez look19 » Cz, 26 czerwca 2014, 22:56

Mam dosłownie identyczny problem, z tym samym modelem farmtraca. Czy u Ciebie @Pawel675DT również pod górkę silnik "puchł" (tzn szybko schodził z obrotów)? Czy po naprawie poprawiła się dynamika silnika, stał się żwawszy?
look19
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 29 kwietnia 2013, 22:10
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Problem z Perkinsem

Postprzez Pawel675DT » Pt, 8 sierpnia 2014, 12:51

Po przetestowaniu stwierdzam, że pompa nie była "uszkodzona" po prostu perkins chciał mnie wyr***ać ;) Przed i po naprawie ciągnik chodzi tak samo, żadnej różnicy ;) Co do zdychania to szybko schodzi z obrotów - ale może tylko złudzenie, bo jeździłem tą samą trasą c-360 (fakt 20km różnicy), ale tragedia ten to ledwo jechał 8-)

Sorki że tak późno, ale dopiero teraz przeczytałem to :oops:
Pawel675DT
 

Re: Problem z Perkinsem

Postprzez wredzioch » Pn, 12 stycznia 2015, 12:07

A co to znaczy serwis Perkinsa? Jakiś konkretny? Bo ja serwisuję swoje maszyny w autoryzowanym serwisie Perkinsa BU Power (Warszawa) i nie wyobrażam sobie takie sytuacji, jak mówisz…
wredzioch
Zaczynający przygodę
 
Posty: 10
Dołączył(a): Wt, 21 stycznia 2014, 14:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z Perkinsem

Postprzez Pawel675DT » Pn, 12 stycznia 2015, 19:31

Tak to jest ten beznadziejny serwis o którym piszesz :) Pytałem się mechaników, i mówili, że chyba jeszcze nie było takiej sytuacji aby ten serwis zrobił jakąkolwiek pompę na gwarancji..
Pawel675DT
 


Powrót do Farmtrac

cron