C360 Zgięty wałek trybu rozrządu.

Polska myśl techniczna

C360 Zgięty wałek trybu rozrządu.

Postprzez fiolet12 » Wt, 25 marca 2014, 20:21

Witam wszystkich i przepraszam jeśli trafiłem nie do tego działu co trzeba.Potrzebuję porady w sprawie awarji ciągnika.Od pewnego czasu chodził mi głośno rozrząd więc postanowiłem zdiąć dekiel.ku mojemu zaskoczeniu zobaczyłem że nie ma wałka od trybu pośredniego a sam tryb chodził lużno opierając się tylko o dekiel aluminiowy rozrządu.Postanowiłem zdiąć misę olejową i tam znalazłem zgięty wałek oraz 2 kawałki korpusu silnika wielkośći dwóch cm. każdy.Okazało się ,że nakrętka wałka się odkręciła i wałek wpadł do środka a przy okazji został zgięty przez korbowód lub też przez przeciw wagę.W miejscu gdzie siedział wałek wykruszyło kawałek korpusa od środkowej strony i teraz się nie zabezpieczy nowego wałka który ma rowek na pierścień.Moje pytanie brzmi czy jest jakiś sposób żeby to naprawić.Myślałem nad dorobieniem wałka z gwintem ale nie wiem czy to dobry pomysł.Proszę o radę
fiolet12
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 25 marca 2014, 19:54
Lokalizacja: Kowale Ol.

Re: C360 Zgięty wałek trybu rozrządu.

Postprzez pioter » Śr, 26 marca 2014, 07:38

Z tym wałkiem od koła pośredniego to się konstruktorzy nie popisali i tak miałeś bardzo dużo szczęścia że tak się skończyło.

Ja w swojej c360 mam przyspawaną podkładkę do wałka i włożyłem go strony wału, przy dokręcaniu nakrętką mozna mocniej dociągnąć.
18 południk.
pioter
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 240
Obrazki: 538
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 17:21


Powrót do Ursus

cron