Zakupy ŚOR w sklepach internetowych?

Ogólne, nie mieszczące się w poszczególnych działach zagadnienia.

Zakupy ŚOR w sklepach internetowych?

Postprzez luki91 » Pn, 6 kwietnia 2015, 20:44

Panowie, takie pytanie. Kupujecie ŚOR ze sklepów internetowych? Jest tego trochę - rudnik, rolno-ogrodniczy, retip24, agrolok, fungi-chem (nie robiąc nikomu reklamy) - ceny w tych sklepach są atrakcyjne, wybór spory. Do tego na spokojnie przed kompem można pomyśleć ile czego potrzebujemy, policzyć i przeanalizować sobie różne warianty środków pod kontem ceny.

Idąc dalej. Jeśli zaopatrujecie się w ŚOR w sklepach internetowych to co potem robicie z pustymi opakowaniami? Odsyłacie, czy wyrzucacie/oddajecie je gdzieś indziej? Na etykiecie każdego środka jest info Opróżnione opakowania po środku zwrócić do sprzedawcy środków ochrony roślin będących środkami niebezpiecznymi. Jak dotąd kupując ŚOR w lokalnym sklepie puste opakowania zawsze odwożę do tego sklepu, a sprzedający wypisuje potwierdzenie odbioru. Wtedy w razie jakiejś kontroli jestem "czysty". Jak to wygląda u Was?
luki91
Zaczynający przygodę
 
Posty: 21
Obrazki: 8
Dołączył(a): Wt, 12 czerwca 2012, 12:51

Re: Zakupy ŚOR w sklepach internetowych?

Postprzez agrofy.pl » Pn, 13 kwietnia 2015, 18:22

Teoretyczne każdy punkt sprzedaży środków powinien przyjąć wszystkie opakowania. Ale wiadomo jak jest? Z drugiej strony mając dużą ilość można zamówić firmę zajmującą się utylizacją opakowań po środkach i je odbierze.
Najlepsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog o tematyce rolniczej tylko na http://www.agrofy.pl
Sprawdź i przekonaj się sam.
Avatar użytkownika
agrofy.pl
FIRMA
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt, 21 marca 2014, 07:55
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Zakupy ŚOR w sklepach internetowych?

Postprzez luki91 » Cz, 16 kwietnia 2015, 12:42

Po przeczytaniu Twojego posta poszukałem informacji w necie. Trafiłem na stronę Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin, gdzie jest opisany System odbioru opakowań po ŚOR.
Sprawdziłem też ustawę z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Konkretnie art. 43.
Art. 43. 1. Przedsiębiorca prowadzący jednostkę handlu detalicznego lub hurtowego, który sprzedaje środki niebezpieczne będące środkami ochrony roślin, jest obowiązany przyjmować od użytkowników odpady opakowaniowe po tych środkach.
2. Użytkownik środków niebezpiecznych będących środkami ochrony roślin jest obowiązany zwrócić odpady opakowaniowe po tych środkach przedsiębiorcy, o którym mowa w ust. 1.

Rzeczywiście wynikałoby z tego, że zgodnie z ustawą każdy sklep sprzedający ŚOR powinien przyjąć od nas puste opakowania, nawet jeśli nie kupiliśmy tych środków w owym sklepie. Tyle teorii, ciekawe jak byłoby to w praktyce...? Obawiam się, że taki sprzedający krzywo by na mnie patrzył i boczył się jak by miał je odebrać... :thumbdown:
luki91
Zaczynający przygodę
 
Posty: 21
Obrazki: 8
Dołączył(a): Wt, 12 czerwca 2012, 12:51

Re: Zakupy ŚOR w sklepach internetowych?

Postprzez agrofy.pl » Cz, 16 kwietnia 2015, 20:05

Wszystko możliwe, schody mogą się zacząć przy zwrocie kaucji za opakowania, a tej pewnie dowolny punkt nie będzie chciał wypłacić
Najlepsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog o tematyce rolniczej tylko na http://www.agrofy.pl
Sprawdź i przekonaj się sam.
Avatar użytkownika
agrofy.pl
FIRMA
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt, 21 marca 2014, 07:55
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Zakupy ŚOR w sklepach internetowych?

Postprzez luki91 » So, 18 kwietnia 2015, 18:37

Zaglądałeś na stronę do której dodałem link? Jest tam informacja:
Od 1 stycznia 2014 roku wraz z wejściem w życie ustawy z 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, zniesiona została kaucja na opakowania jednostkowe po środkach ochrony roślin.
luki91
Zaczynający przygodę
 
Posty: 21
Obrazki: 8
Dołączył(a): Wt, 12 czerwca 2012, 12:51

Re: Zakupy ŚOR w sklepach internetowych?

Postprzez agrofy.pl » Wt, 28 kwietnia 2015, 20:57

Znam tą stronę i ogólnie system zbiórki odpadów i wiem jak wygląda to w rzeczywistości i problem jest podobny jak z opakowaniami po nawozach i foliach do sianokiszonki a rozwiązania nikt nie widzi
Najlepsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog o tematyce rolniczej tylko na http://www.agrofy.pl
Sprawdź i przekonaj się sam.
Avatar użytkownika
agrofy.pl
FIRMA
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt, 21 marca 2014, 07:55
Lokalizacja: Grudziądz


Powrót do Uprawa i ochrona roślin.