Przebudowa

Jak w temacie, wszystko o budowie, rozbudowie i wyposażeniu miejsc przebywania naszych"milusińskich"

Przebudowa

Postprzez Renolik » So, 25 sierpnia 2012, 15:41

W związku z chęcią powiększenia hodowli, chciałbym przebudować oborę, w załączniku jest plan, jak jest a jak chcę żeby zrobić, oborę przejazdową, większość wymiarów jest niedokładna ale ogólnie taki kształt ma obora. Na pierwszym rysunku jest obora i stodoła drewniana, ale tą by się wymurowało i git. Ale nie o tym, bo chodzi o to że nie mam jak usuwać obornika bo stodoła kończy się 5m przed granicą, ale chciałbym wybudować płytę przeładunkową, z której obornik usuwałbym co kilka dni. Tylko że 5m - 4m ( wymagane przy składowaniu obornika) to tylko 1m więc nawet bym nie mógł tam turem wjechać :lol: ale za granicą idzie moja droga o szerokości 3m i właśnie nie wiem czy drogę mogę liczyć + 3m działki czy inaczej. Bo tak to bym miał płytę na 4m więc coś by się na to zmieściło. A obornik układałbym na właściwą płytę obornikową z boku budynku. Więc czy są wymagane te metry, gdy tylko miejsce to by było przeładunkowe, a jak tak to czy droga liczy się do działki?
Załączniki
bez tytułu.JPG
bez tytułu.JPG (44.93 KiB) Przeglądane 3809 razy
Avatar użytkownika
Renolik
Zaczynający przygodę
 
Posty: 81
Obrazki: 0
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 19:39

Re: Przebudowa

Postprzez Felusonidasso » N, 26 sierpnia 2012, 10:13

Jeżeli droga jest oddzielona granicą od działki na której chcesz budować to radzę zapytać w powiatowym nadzorze budowlanym. Gdyby była to Twoja droga "wewnętrzna", nie będąca oddzielną od działki powierzchnią sprawa byłaby prosta. Ale jeśli tam lecą te granice tak jak na rysunku radzę zapytać w urzędzie.

EDTI: Może Ci powiedzą "buduj Pan w odległości 1 m o ile właściciel tej drogi się zgodzi" :P
Avatar użytkownika
Felusonidasso
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 133
Obrazki: 0
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 13:00

Re: Przebudowa

Postprzez Renolik » N, 26 sierpnia 2012, 16:43

Aha, no bo droga w planie jest oddzielona i jest moją własnością, ale idzie do posiadłości sąsiada mieszkającego dalej.
Avatar użytkownika
Renolik
Zaczynający przygodę
 
Posty: 81
Obrazki: 0
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 19:39


Powrót do Budynki inwentarskie