Wymiana oleju i płukanka silnika - traktor

Wymiana oleju i płukanka silnika - traktor

Postprzez pebens » Wt, 24 maja 2016, 13:10

Czy po spuszczeniu oleju z silnika, przed jego wymianą warto zrobić płukankę? Z tych wszystkich złogów i fusów które się nazbierają podczas użytkowania samochodu?
pebens
Zaczynający przygodę
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 6 marca 2016, 17:48
Lokalizacja: Suwałki

Re: Wymiana oleju i płukanka silnika - traktor

Postprzez bobytempelton » Wt, 24 maja 2016, 16:18

Chyba żeby od razu silnik robić... niczego takiego sie nie robi!!!
bobytempelton
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 107
Obrazki: 63
Dołączył(a): Pt, 6 grudnia 2013, 17:52
Lokalizacja: Swiętokrzyskie Opatów
Numer GG: 33860696

Re: Wymiana oleju i płukanka silnika - traktor

Postprzez LowRider » Śr, 25 maja 2016, 05:48

jeśli płukanie czystym olejem silnikowym, to można, nie zaszkodzi
LowRider
Zaczynający przygodę
 
Posty: 77
Obrazki: 4
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 19:31

Re: Wymiana oleju i płukanka silnika - traktor

Postprzez adamsk » Śr, 25 maja 2016, 13:07

To zależy jeszcze od silnika i od oleju jakiego się używa. No jednak w silniku tworzą się nagary czyli pozostałości po spalonym oleju. Zwykle występują w pierścieniach tłokowych i turbosprężarce. Są różnego preparaty przy pomocy których robi się płukankę. Kwestia tego jak dbasz o silnik - jak dbasz, to dłużej Ci posłuży.
adamsk
FIRMA
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pn, 23 maja 2016, 11:59
Lokalizacja: Mińsk Maz

Re: Wymiana oleju i płukanka silnika - traktor

Postprzez bobytempelton » Śr, 25 maja 2016, 23:10

To lepiej pierwszy raz po wymianie oleju zmienić ten olej po 1/4 przebiegu. W nowszych silnikach po 2000r w turbodieslach praktycznie w każdym są rozpylacze oleju na denko tłoka, one maja dyszę która uwielbia sie zatykać byle czym, kawałkiem silikoniku którym każdy wsio smaruje czy tym rozpuszczonym nagarem, jak sie on przytka to następuje bardzo szybki koniec silnika... oczywiście to najgorszy przypadek .
bobytempelton
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 107
Obrazki: 63
Dołączył(a): Pt, 6 grudnia 2013, 17:52
Lokalizacja: Swiętokrzyskie Opatów
Numer GG: 33860696

Re: Wymiana oleju i płukanka silnika - traktor

Postprzez gonzo » Cz, 26 maja 2016, 09:14

Ja kilkukrotnie, płukałem silniki preparatami specjalnymi do tego, żaden silnik nie padł :think: Auto np., po zakupie, bo nie wiedziałem czy było na oleju smarującym osadowo (castrol) czy wymywająco (mobil) w ciągniku też mnie kiedyś na to naszło ale miałem później lęki czy będzie dobrze po takim zabiegu.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Wymiana oleju i płukanka silnika - traktor

Postprzez adamsk » Wt, 31 maja 2016, 07:06

gonzo napisał(a):Ja kilkukrotnie, płukałem silniki preparatami specjalnymi do tego, żaden silnik nie padł :think: Auto np., po zakupie, bo nie wiedziałem czy było na oleju smarującym osadowo (castrol) czy wymywająco (mobil) w ciągniku też mnie kiedyś na to naszło ale miałem później lęki czy będzie dobrze po takim zabiegu.



Tutaj masz artykuł z krótkim opisem dlaczego o wadach i zaletach takiego płukania http://www.motochemia.pl/czy-warto-uzyc ... n-141.html
adamsk
FIRMA
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pn, 23 maja 2016, 11:59
Lokalizacja: Mińsk Maz

Re: Wymiana oleju i płukanka silnika - traktor

Postprzez tymon.kruda » Cz, 20 września 2018, 11:54

płukanka nie zaszkodzi, a pomoże wręcz, ja przed wymianą oleju zawsze płukam silnik płukanką od K2 https://bit.ly/2BDDwRl
tymon.kruda
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 3 sierpnia 2018, 08:43
Lokalizacja: Pieńsk


Powrót do Pozostałe