Kongskilde Vibroflex poszukiwanie koncepcji.

Kongskilde Vibroflex poszukiwanie koncepcji.

Postprzez gonzo » N, 13 listopada 2016, 16:19

Witam, posiadam wymienioną w tytule maszynę od wielu lat. Ostatnie lata nie bardzo jednak widzę dla niej zastosowanie. Maszyna ma 4,5 m szerokości roboczej, boczki po 0,5 jednak leżą zdemontowane. Była używana jako kultywator ścierniskowy, czasami do likwidacji samosiewów. Używam jej mało ponieważ pozostawia bardzo luźną warstwę o dość dużej miąższości i obawiam się przesuszania gleby. Kultywator był zakupiony ze zgrzebłem z tyłu, dokupiłem nowe gwiazdy rozgarniające przez producenta nazwane broną nożową. Jakie redlice proponujecie i co z tyłu by maszynę lepiej wykorzystać ? podcinacze skrzydełkowe i płytka praca do niszczenia samosiewów ? Czy wywieźć toto na złom, bo do niczego się nie przyda, choć będzie szkoda bo same gwiazdy kosztowały ponad 4 tyś. zł. Może powrót do zgrzebła z tyłu, czy może jakiś wał dorobić ? Albo wał i zgrzebło ? Maszyna składana ręcznie, chyba przerobię na składanie hydrauliczne. Poniżej link do strony producenta maszyny:
http://www.kongskilde.com/pl/pl-PL/Agriculture/Soil/Stubble%20Cultivation/Tined%20Cultivators/VIBRO%20FLEX%202000%204000%204200%204300
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Kongskilde Vibroflex poszukiwanie koncepcji.

Postprzez bobek » Pn, 14 listopada 2016, 11:39

Szeroka redlica skrzydełkowa i z tyłu zgrzebło i w sam raz do uprawek pielęgnacyjnych. :)
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 244
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: Kongskilde Vibroflex poszukiwanie koncepcji.

Postprzez gonzo » Cz, 17 listopada 2016, 19:36

Montaż wału to w sumie dużo pracy i może rzeczywiście i tak tej maszynie nie pomoże :think: Ma ktoś jeszcze może jakieś pomysły ?
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Kongskilde Vibroflex poszukiwanie koncepcji.

Postprzez wiesmak » So, 19 listopada 2016, 01:18

@gonzo Zgrzebło z tyłu zrobi lepiej od tych gwiazdek, tylko musi być duża możliwość regulacji... bo nie wielka korekta kąta czy docisku bardzo zmienia efekt pracy.
wiesmak
Zaczynający przygodę
 
Posty: 22
Obrazki: 92
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 22:43
Lokalizacja: Kutno
Numer GG: 11022549


Powrót do Agregaty uprawowe